गृह पृष्ठ मनोरन्जन कुश्मामा १० दिने कृषि तथा पर्यटन महोत्सव आज उद्घाटन हुँदै

कुश्मामा १० दिने कृषि तथा पर्यटन महोत्सव आज उद्घाटन हुँदै

पर्वत– राधाचन्द्र स्मृति प्रतिष्ठानको आयोजनामा जेठ ६ गतेदेखि १६ गते सम्म सञ्चालन हुने गरी कृषि पर्यटन महोत्सव सञ्चालन हुने भएको छ । स्व. राधादेवी गुरुङको ८० औंँ जन्मजयन्तिको अवसर पारेर प्रतिष्ठानले १० दिने महोत्सव सञ्चालन गर्न लागेको हो ।कुश्मा बजारको बडागाउँ खेल मैदानमा सञ्चालन हुन गइरहेको महोत्सवको गण्डकी प्रदेशका प्रदेश प्रमुख पृथ्वीमान गुरुङले उद्घाटन गर्ने कार्यक्रम रहेको छ । आयोजकका तर्फबाट मुल महोत्सव संयोजक शिव उचै ठकुरीले दिएको जानकारी अनुसार विभिन्न विधागत खेलकुद कार्यक्रम सहित राष्ट्रिय कलाकारको उपस्थितिमा रमाइलो मेला सहितको महोत्सव सञ्चालन हुने भएको हो । ठकुरीका अनुसार १० दिन सम्म सञ्चालन हुने महोत्सवमा विशेष गरी पर्वतको कृषि तथा पर्यटनको प्रबद्र्धन गर्ने मुख्य उद्देश्य राखिएको छ । महोत्सवमा जिल्ला स्तरीय खुल्ला भलिबल प्रतियोगिता, राष्ट्रिय कलाकारहरुको दैनिक सांगितिक प्रस्तुति, कृषि तथा पर्यटन प्रबद्र्धनका स्टलहरु, रमाइलोमेला, पर्वत डान्स आइडल लगायतका कार्यक्रमहरु रहेका छन् ।
महोत्सवमा २ सय भन्दा बढी स्टलहरु रहेको र १ सय ६० भन्दा बढी स्टलहरु बुकिङ भइसकेको आयोजकले जानकारी दिएको छ । ६० लाख अनुमानित खर्च हुने गरी सञ्चालन हुन लागेको महोत्सवबाट ७० लाख रुपैँया आम्दानी गर्ने र आम्दानीको रकमबाट सोही खेल मैदान व्यवस्थापन, शौचालय निर्माण लगायतका सामाजिक कार्यहरु गर्ने योजना रहेको आयोजक प्रतिष्ठानका अध्यक्ष लेखबहादुर गुरुङले बताए ।
पत्रकार सम्मेलनका अवसरमा प्रतिष्ठानका प्रमुख संरक्षक नवराज गुरुङले राधादेवी गुरुङ र चन्द्रबहादुर गुरुङको राजनीतिक पृष्ठभूमि र सामाजिक क्षेत्रमा उहाँहरुले पुर्‍याएको योगदानको चर्चा गर्दै सामाजिक क्षेत्रमा नै कार्य गरेर उहाँहरुलाई सम्झिने गरी महोत्सवका आयोजना गरिएको बताउनुभयो । महोत्सव सञ्चालनका लागि स्थानीय प्रशासन समक्ष आधिकारिक रुपमा स्वीकृत लिएर अघि बढिएको बताउँदै स्थानीय व्यावसायी समेतको सहकार्यमा महोत्सव सफल बनाउने अभियानका साथ अघि बढिएको संयोजक ठकुरीले बताउनुभयो ।विहिबार आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा पत्रकार महासंघका अध्यक्ष सन्तोष थापाले महोत्सवलाई सफल पार्नका लागि सञ्चार क्षेत्रबाट आवश्यक सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गर्नुभएको थियो ।

छुटाउनुभयो कि?

जिते पदमपाणीले!उपमेयर लाई धक्का,फलेवासको केन्द्र झकलकमा पक्का।

पर्बत-फलेवास नगरपालिकाको भवन सार्ने निर्णय कार्यान्वयन हुने भएको छ । सर्बोच्च अदालतको आदेश अनुसार साविकको स्थान खानीगाउँ स्थित सिँचाई कार्यालय बाट झकलकमा सर्ने भएको...

पर्वतको खौलामा श्रीमतीको घाँटी बाँधेर हत्या

पर्वत,१७ मंसिर- कुश्मा नगरपालिका १३ खौलालाँकुरीका एक व्यक्तिले श्रीमतीको घाँटी बाँधेर हत्या गरेका छन् । गएको कात्तिक १५ गते महिलाको शव शङ्कास्पद अवस्थामा भेटिएपछि...

१९ बर्षिय किशोरीलाई जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पर्वतमा युवा पक्राउ

पर्वत,७  मंसिर-१९ बर्षिय एक किशोरीलाई जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पर्वतको मोदी गाउँपालिका बस्ने ३२ बर्षका दिपक परियारलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । जबरजस्ती करणीको...

एकै दिनमा टिकटक र युटुबमा चर्चामा कस्तुप पन्त भन्छन ‘जिन्दगी पानीको फोका । के रैछ हेर्नुस्’ रामजी र मालतीको दमदार अभिनय भिडियोसहित

काठमाडौँ,२३ असोज - लोकप्रिय गीतकार तथा सर्जक कस्तुप पन्तको 'जिन्दगी पानीको फोका...' सार्बजनिक भएको छ । गीतसंगीत क्षेत्रमा एक युग बिताइसकेका पन्तको लय तथा शब्दमा...

काेराेना संक्रमणबाट अमलाचौरमा एक जनाको ज्यान गयो!!

बागलुङ-काेराेना संक्रमणबाट बागलुङमा थप एक जनाकाे मृत्यु भएकाे छ । बागलुङ नगरपालिका वडा नम्बर १२ अमलाचौरकी ७० वर्षीया कोरोना संक्रमित महिलाको उपचारका लागि अस्पताल...